logo

23 gru 2015

Jak urządzić przestrzeń biurową?

Obecnie bardzo dużą popularnością cieszy się projektowanie wnętrz. Nie trzeba ukończyć specjalnego kierunku studiów by poznać podstawy aranżacji. Wystarczy odrobiny dobrego smaku oraz zapoznanie się wiodącymi kierunkami w projektowaniu i aranżacji powierzchni biurowej. Pierwszą ważną cechą gustownej stylizacji przestrzeni biurowej jest minimalizm. Aspekt ten jest niezwykle wyraźny w bardzo modnych ostatnimi czasy aranżacjach skandynawskich. Styl ten wyrażany jest za pośrednictwem klasycznych, geometrycznych kształtów dodających przestrzeni elegancji, całość dopełniona zostaje eleganckimi wzorzystymi dodatkami. Wzornictwo tego stylu nierzadko jest inspirowane światowymi modnymi deseniami i teksturą.

Style aranżacyjne stale ewoluują, kolejnym podstawowym akcentem we współczesnej stylistyce biura jest tzw. strefa typu „lounge”. Nadal na topie pozostają przestrzenie w stylu open-space w których można pracować, jednak lounge wprowadza do przestrzeni dodatkowe pomieszczenia, w których pracownicy spotykają się, rozmawiają, spędzają razem czas. To bardzo korzystne rozwiązanie, ponieważ sprzyja tworzeniu się w miejscu pracy przyjaznej atmosfery, która bez wątpienia posiada bezpośredni wpływ na efektywność pracy. Dodatkowo, strefa lounge wyposażona jest w nowoczesny sprzęt technologiczny co dodaje renomy pomieszczeniu oraz w tradycyjne, przytulne sofy z zamszu, pluszu bądź barwionej skóry, które eliminują z pokoju surowość, a wprowadza niesamowitą przystępną aurę. Następnym, nieodłącznym elementem przestrzeni biurowej są oczywiście meble. Obecnie rezygnuje się z prostych mebli z metalurgicznym wykończeniem o loftowym charakterze na rzecz wyposażenia w ciepłych lub neonowych barwach.

Za pośrednictwem takiego działania, zyskuje się przyjazne wnętrze, złudnie przypominające domową przestrzeń. warto zaznaczyć, że biuro przez wielu kontrahentów odbierane jest jako wizytówka firmy, dlatego jeśli prowadzona przez nas działalność bazuje na kreatywności, warto wyrazić ją właśnie niebanalnymi dodatkami. Jeśli zależy nam na odpowiednim wizerunku prezentowanej przez nas marki, warto zadbać o wyposażenie również w innych pomieszczeniach znajdujących się w siedzibie firmy, jak choćby o salki konferencyjne, pokoje socjalne lub recepcję. Warto również pamiętać, że aranżacja wnętrza biurowego nie powinna ograniczać się tylko do efektu wizualnego, ponieważ tego typu przestrzenie muszą być zarówno piękne, jak i funkcjonalne. Wzięcie pod uwagę tych wszystkich aspektów jest gwarancją sukcesu.

Zobacz również