logo

9 gru 2015

Design w nowoczesnym biurze

Polacy coraz częściej spędzają w biurze więcej niż osiem godzin, trudno więc dziwić się, że jawi się ono jako podstawowe miejsce ich pracy. Już choćby z tego powodu wskazane jest zadbanie o jego atrakcyjny wygląd, podniesie to bowiem komfort pracy i dobre samopoczucie. Aby osiągnąć ten cel należy zwrócić uwagę na konkretne meble biurowe mając na uwadze nie tylko ich funkcjonalność, ale także niebanalny design. Dziś producenci mebli odpowiadają zresztą na zapotrzebowanie tego typu prezentując nam długą listę niebanalnych sprzętów. Wśród czynników, które mają wpływ na wygląd umeblowania, na pierwszy plan wysuwa się jego kształt.

Gdy mamy do czynienia z meblami biurowymi, nieregularne kształty cieszą się coraz większą popularnością. Niesymetryczne umeblowanie sprawdza się zwłaszcza tam, gdzie stawia się na nowoczesne aranżacje biurowe. Tu ciekawe są między innymi szafki w formie łuków oraz krzesła, dla których charakterystyczne jest wyprofilowane w specyficzny sposób oparcie. Naturalnie, ciekawy design to nie wszystko i zawsze należy upewnić się, że mówimy o rozwiązaniach, które są funkcjonalne. Mówiąc o ciekawym wystroju wnętrza biura nie wolno zapominać o tym, jak duże znaczenie ma zastosowana kolorystyka. Tu na pierwszy plan wysuwają się te meble biurowe, dla których charakterystyczne jest utrzymanie ich w bardziej intensywnych barwach.

Na uwagę zasługują między innymi akcenty koloru żółtego, pomarańczowego oraz zielonego, które w mgnieniu oka są w stanie ożywić nawet tę aranżację, która sprawia wrażenie dość nudnej. Kolorystyka mebli może być odważna, duże znaczenie powinno mieć jednak dla nas to, aby nie znajdowała się ona w sprzeczności z tą, która charakteryzuje ściany i podłogę. Meble o niebanalnych odcieniach to znak rozpoznawczy biur nowoczesnych, sprawiają bowiem, że możliwa jest zmiana panującej w biurze atmosfery. Takie rozwiązanie poprawia też jego odbiór przez gości ważny już choćby dlatego, że biuro jest coraz powszechniej postrzegane jako wizytówka firmy.

Zobacz również