logo

11 gru 2015

Styl minimalistyczny mebli biurowych.

Aranżacje biurowe w stylu minimalistycznym to jedno z najmodniejszych trendów jakie panują w ostatnim czasie. Minęły już czasy biur urządzanych w przepychu, z wieloma detalami, bibelotami zalegającymi szafki i biurka. Najmodniejszym trendem są teraz wielkie przestrzenie, w których jest dużo naturalnego światła, a przez to są jasne i sprzyjają lepszej koncentracji. W takich pomieszczeniach pracownicy czują się bardziej swobodnie, nie mają uczucia przytłoczenia przez wszechobecne dokumenty i sprzęt komputerowy, mają komfort spędzania godzin pracy w biurze przestronnym i pełnym harmonii, co sprzyja lepszej wydajności pracy. Taka przestrzeń, zwana popularnie open – space, jest doskonała dla biur, ponieważ wspomaga organizację i perfekcjonizm w pracy.

Biuro, gdzie w aranżacji przeważała myśl o stworzeniu przestrzeni minimalistycznej, jest praktycznie pozbawione typowych, tradycyjnych ozdób, jest spokojne i na jego charakter wpływają odpowiednio dobrane meble, oświetlenie, podłogi, drzwi czy nawet okna. Materiałami które dominują w wyposażeniu są zazwyczaj szkło, materiały naturalne takie jak drewno i metalowe wykończenia. Meble cechuje wygoda, niebanalne, ale wręcz ascetyczne kształty, które praktycznie wykorzystują wolna przestrzeń biura, a także odpowiednio eksponują stanowisko pracy czy miejsce spotkań z klientami. Bardzo ważne jest dobranie i wykorzystanie naturalnego światła, które powinno być płynnie zintegrowane ze sztucznym oświetleniem. Szukając wyposażenia dla biura o takim charakterze, znajdziemy przede wszystkim meble ergonomiczne, wygodne i funkcjonalne. Producenci doskonale wiedzą, że w biurze spędza się kilka do kilkunastu godzin dziennie więc dbają o komfort pracownika.

Zobacz również

Nowoczesne meble biurowe

Nie jest tajemnicą, że wszystkie elementy wyposażenia biurowego powinny harmonijnie z sobą współgrać. Właściwy wybór mebli dodatków, akcesoriów nadaje wnętrzu wyjątkowego, oryginalnego...