logo

18 gru 2015

Nowoczesne meble biurowe

Nie jest tajemnicą, że wszystkie elementy wyposażenia biurowego powinny harmonijnie z sobą współgrać. Właściwy wybór mebli dodatków, akcesoriów nadaje wnętrzu wyjątkowego, oryginalnego charakteru oraz bezpośrednio wpływa na odbiór firmy przez kontrahentów. Jak widać efekt końcowy zależny jest od wielu czynników, nie bez powodu mówi się że to właśnie to pomieszczenie jest wizytówką firmy. Dlatego nierzadko, właściciele przedsiębiorstw bardzo często decydują się na skorzystanie z usług projektantów wnętrz,specjalizujących się w organizacji przestrzeni biurowych. Jednakże czy ten dodatkowy wydatek jest naprawdę konieczny? Okazuje się że nie. Oczywiście ze względu na ogromny asortyment wybór odpowiednich mebli nie jest łatwą decyzją.

Dlatego pierwszą kwestią jaką trzeba podjąć organizując biuro to wybór motywu przewodniego, dominującego w aranżacji. Zasadniczo mamy do wyboru dwa. Pierwszym z nich jest nowoczesna stylistyka nierzadko nawiązująca do loftu bądź skandynawskich aranżacji. Zazwyczaj takie biura utrzymane są w trybie open-space, dominuje tu jasna, sterylna przestrzeń. Wyposażenie ogranicza się do chromowanych regałów, prostych biurek oraz lamp z metalurgicznym połyskiem. Drugim stylem jest styl klasyczny nawiązujący do aranżacji o charakterze rustykalnym, jest to motyw szczególnie polecany do kancelarii prawnych oraz notarialnych ponieważ dodaje miejscu klasy oraz renomy.

Tu, istotnym elementem są wielkie regały z książkami, ogromne, drewniane biurka, całość wykończona zostaje dodatkami w formie lamp oraz zasłon w głębokich barwach. W takich biurach nie może zabraknąć również sejfu, który nie tylko zabezpiecza dokumenty, ale także stanowi kontrast dla tradycyjnego wnętrza, dominującego w biurze. Niezależnie od tego na jaki styl się zdecydujemy, trzeba pamiętać o niezbędnych elementach których nie powinno zabraknąć w biurze, takich jak biurka, regały, szafy oraz lampy i niezbędny sprzęt komputerowy.

Zobacz również