logo

21 gru 2015

Biuro dyrektora w nowoczesnym stylu

Biuro dyrektora firmy jest miejscem, w którym dochodzi do spotkań kontrahentów, istnieje możliwość prowadzenia negocjacji, a także często zapadają decyzje mające kluczowe znaczenie dla firmy. Już choćby dlatego aranżacja wnętrza gabinetu prezesa powinna być czytelnym sygnałem mówiącym wiele na temat jego statusu, a także tworzącym klimat prestiżu i profesjonalizmu. Współczesne trendy odnoszące się do wyposażenia wnętrz gabinetowych sugerują, że zrywa się powoli z ciężkimi i masywnymi meblami i fotelami, które są obszerne, a jednak mało komfortowe. W zamian możemy liczyć na produkty nowoczesne, które charakteryzują się dużym stopniem zaawansowania technologicznego i dla których charakterystyczna jest funkcjonalność, prestiżowy wygląd i niebanalny design.

Można zatem mówić nie tylko o zmianie podejścia do formy, ale również myślenia o użytkowniku. Wysoka pozycja jest podkreślana przez innowacyjną technologię, duże znaczenie ma przy tym również wysoka jakość zastosowanych materiałów konstrukcyjnych i wykończeniowych. Nie da się zaprzeczyć, że wówczas, gdy próbujemy wskazać najważniejsze elementy przestrzeni biurowej, w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na fotel. Musi być to rozwiązanie umożliwiające odprężenie się, choć nie bez znaczenia jest i to, że fotel powinien być maksymalnie bezpieczny dla kręgosłupa. Standardem staje się zatem dobry mechanizm synchroniczny pozwalający na swobodne odchylanie się na krześle.

Konieczne jest też obszerne i miękkie siedzisko oraz podłokietniki, które są regulowane w przynajmniej kilku miejscach. Podstawą satysfakcji z posiadanego fotela staje się jego wykonanie z komponentów wysokiej jakości oraz naturalnych materiałów. Dziś stawia się przede wszystkim na naturalne drewno i polerowane aluminium, choć w cenie znajduje się również skóra i tkaniny wełniane. W gabinecie nadal można też spotkać się z wydzieloną przestrzenią przeznaczoną dla gości z wygodnymi miękkimi fotelami i stolikami.

Zobacz również

Jakie meble do gabinetu?

Jeśli w naszym domu czy mieszkaniu jest wiele pomieszczeń i możemy stworzyć tam gabinet to na pewno będzie to korzystne rozwiązanie, z którego warto skorzystać. Dobrze będzie, jeśli taki...